ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ HEMŞİRELİĞİ SEMPOZYUMU

ESOGÜ’de “4. Ortopedi ve Travmatoloji Hemşireliği Sempozyumu” düzenlendi. Sempozyumun açılışında konuşan ESOGÜ Hastanesi Sağlık Hizmetleri Müdürü Burçin Danacı, ESOGÜ Hastanesi’nin Eskişehir ve bölgesine 3. düzey üniversite hastanesinin sunması gereken tüm sağlık hizmetlerini sunduğunu belirtti.

ESOGÜ Hastanesi’nin 889’u servis yatağı ve 121’i yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 1.010 yatakla hizmet verdiğini dile getiren Burçin Danacı, Ortopedi ve Travmatoloji Servisi’nde ise 2018 yılı içinde 29.812 poliklinik hastası ve 2.025 yatan hastaya 42 yatakla hizmet verildiğini, ayrıca küçük ve büyük toplam 2.648 operasyonun gerçekleştirildiğini ifade etti. ESOGÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nedime Köşgeroğlu, fark edilme ve işe yaramanın evrensel gereksinimler olduğunu belirtirken, hemşirelik mesleğinde yoğun iş yükünden dolayı bu duygunun belki de çok fazla hissedilemediğini kaydetti. Hemşireler için yazılmış bir şiir de okuyan Prof. Dr. Nedime Köşgeroğlu, sempozyuma emek veren herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Başar Sırmagül, hemşirelerin hastaların tedavi süreçlerine sundukları katkıların yanı sıra akademik anlamda da kendilerini geliştiriyor olmalarını görmenin mutluluk ve gurur verici olduğunu belirterek, etkinliğe emeği geçenlere teşekkür etti.

Sempozyum “Ortopedi ve Travmatoloji Hastalarında Özel Bakım Gereksinimleri”, “Artroplasti ve Hemşirelik Bakımı” ve “Travmalarda Tedavi ve Bakım” başlıklı panellerle devam etti. ESOGÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nedime Köşgeroğlu’nun “Osteomiyelit ve Hemşirelik Bakımı” ve ESOGÜ Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Servisi Hemşiresi Yaprak Saygın’ın “Topikal Negatif Basınç Uygulanan Hastanın Bakım ve İzlemi” başlıklı sunumlarından oluşan ikili konferansın ardından sempozyum sertifika töreni ile sona erdi.

Kaynak : milliirade.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Language »